KONST / Litografier / Färglitografi 14613019
nr 1461 3019
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 11/20, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 37x37cm, yttermått inklusive ram: 52x49cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:10:06
18/4 01:24:47
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg